Okulöncesi ve Ilkokul Için Temel Kodlama Boyama ve Etkinlik Kitabı
Okulöncesi ve Ilkokul Için Temel Kodlama Boyama ve Etkinlik Kitabı

Okulöncesi ve Ilkokul Için Temel Kodlama Boyama ve Etkinlik Kitabı

Fiyat : ₺75,00
Stok Miktarı : 46
₺26,40 'den başlayan taksitlerle

 

YEGEFEM Modeli Serisinin ikinci kitabıdır. Temel Kodlama Becerisinin okulöncesi ve ilkokul döneminde öğretimi ile ilgili Türkiye'deki tek kitaptır. Özenle hazırlanmış tamamen özgün, Üstün/özel yetenekliler uzmanı Doç.Dr. Hasan Said TORTOP hocamızın bilgi ve deneyimi ile sunulmuştur. 

 

 

Bu kitapla okulöncesi dönemde kazanılması gereken önemli becerilerden biri olan kodlama becerisinin ögretilmesi amaçlanmıstır. Kodlama becerisini elde eden ögrencileri ileride yazılım ve yapay zeka alanlarında yetenekli bireyler haline gelebileceklerdir. Bu kitapta, kodlama becerisinin alt alanlarında izlemesi ve yol bulması, geometrik sekillerin farkına varması ve çizebilmesi, yön kavramını bilmesi, birbirini takip eden sıralı islemleri sıraya koyabilmesi, algoritma mantıgı yani bir problemin çözümünde yapılacak islemlerin sıralı sekilde ifade edilmesi, hedef belirlemesi, problemler olusturması, herhangi islem sonucunda etkilenen baska bir degiskene etkisini tahmin etmesi (ve-veya kapıları), kendi içinde tekrar eden islemleri belirlemesi (döngü bul), ikili sayı sistemlerini ve degerleri kavraması, otomat ve makinelerin çalısmasındaki algoritmayı kavraması gibi kazanımları elde etmesi saglanacaktır.

 

Kitabın en çok tercih edilen kitaplar arasında olması, okuyucalarımızın bu alandaki arayışlarının ve incelemelerinin sonucudur. Okulöncesi ve ilkokul döneminde çocuklarda kazandırılması gereken bu önemli becerilerin nasıl ve hangi yollarla verileceği konusunda rehber niteliğindedir. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. 
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.