Matematiği Nasıl Anlamalı? Çözümü Düşündüğünüzden Daha Kolay
Matematiği Nasıl Anlamalı? Çözümü Düşündüğünüzden Daha Kolay

Matematiği Nasıl Anlamalı? Çözümü Düşündüğünüzden Daha Kolay

Fiyat : ₺109,00
Stok Miktarı : 10
₺57,08 'den başlayan taksitlerle

Matematiği Nasıl Anlamalı? temel matematiği anlamak için yenilikçi bir rehber.

Matematiği Nasıl Anlamalı? temel matematiği anlamak için yenilikçi bir rehber. Ebeveynler, öğretmenler ve pedagoglar için doğrudan deneyimlerden yola çıkılarak yazılmış bir başucu kitabı. Kitap, matematikte ustalaşmanın en iyi yolunun ezberlemek olduğu mitine karşı çıkıyor. Ezberlemek yerine matematiğin temel ilkelerine odaklanarak çocuğunuzun başarıyla ilerlemesine nasıl yardımcı olabileceğinizi anlatıyor.
Çocuklar ve gençler çoğunlukla ilkokul matematik müfredatında zorluk yaşıyorlar. Yazarlar, bu öğrenme problemleriyle neden ve nasıl karşılaşıldığını anlatıyor. Aynı zamanda bu problemlerin en etkin biçimde nasıl çözüleceğini gösteriyorlar. Çocuklarının matematik becerilerini geliştirmek için ailelerin matematikte iyi olmalarının gerekmediğini anlatıyorlar.
Kitabın dili anlaşılır ve kullanımı kolay. Konuşma havasında, her konu üzerine basit anlatımlar içeriyor. Talimatları izleyerek matematik problemlerinizden kalıcı olarak kurtuluyorsunuz. Norveç’te büyük ilgi gören kitap, 2017 yılında Norveç’te en çok satılan kurgu dışı kitap oldu.
Yazarlardan, Elin Natås kendisi de disleksi ve ağır öğrenme güçlüklerini aşmış biri. Oslo’da öğrenme güçlüğü olan çocuklar için özel öğretmen ve uzman eğitimci olarak çalışıyor. Kendisinin de yararını gördüğü yöntemle, 20 yıldan uzun süredir yüzlerce çocuğun matematikte ilerlemelerine yardımcı oldu.
Anne Lene Johnsen, gençler ve yetişkinler için kişiye özel eğitim üzerine çalıştı. Aynı zamanda lise öğretmeni, ekonomi diploması var, psikoloji mezunu, bilişsel ve sosyal psikoloji üzerine de doktora yaptı.

 

Barkod: 978-975-553-765-8

Eserin Adı:Matematiği Nasıl Anlamalı?

Alt Başlık:Çözümü Düşündüğümüzden Daha Kolay

Türü: Matematik-Bilim

Alt Kategorisi: –

Yazar : Anne Lene Johnsen& Elin Natås

Çevirmen: Nezihat Bakar

İllüstrasyon:

Editörü:

 

Yayına Hazırlayan: Niyazi Koçak

Sayfa Düzeni: Hülya Temel

Kapak Tasarım: Doruk Can Koçak

Baskı: Ertem  basım

Kâğıt Kalitesi: 60 gr enzo

Sayfa Sayısı:290

Ebat: 19,40*23,40

Baskı Yılı: 2021

 

Benzer Ürünler

                                                    

Çerez Kullanımı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. 
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.